خانه » آموزش » ۱۰ تا از پرکاربردترین ابزار استاندارد در ARCGIS
8-7-2016 11-11-09 AM

۱۰ تا از پرکاربردترین ابزار استاندارد در ARCGIS

۱۰ ابزار استاندارد برتر در ARCGIS

بیاید با هم صادق باشیم، این روزها نرم افزار ArcGIS یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در حوزه GIS می باشد در این پست سعی کرده ام ۱۰ ابزار استاندارد و پرکاربرد در این نرم افزار را در لیستی خدمتتان ارائه دهم .

New map fileدکمه نقشه جدید ، این ابزار که یکی از ابزارهای بسیار کاربردی بوده و جادوگر نیز محسوب می شود به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی صفحه جدیدی را برای شروع که به کار مجدد ایجاد کنید، مثل بوم جدید برای نقاش

Measure toolابزار اندازه گیری، با توجه این مسله که GIS با موقعیت هر چیزی سر و کار دارد، شما می توانید به راحتی کوتاه ترین یا مسافت و یا اندازه هر خط یا پلی گون را اندازه گیری کنید.

Printابزار چاپ، تمام تلاش شما در استفاده از نرم افزار ARCGIS سر آخر به خروجی بروی کاغذ منتهی می شودو سالهاست که Plot گرفتن در زمینه کارهای GIS هنوز پایدار مانده است.

Full Extentابزار مشاهده یکجا، گاهی اوقات شما نیاز دارید که تمامی نقشه ها و لایه ها را به صورت یکجا و با یک اندازه متناسب مشاهده کنید. در این صورت است که شما برای نمایش جامع تر از این ابزار استفاده می کنید.

Zoom Inابزار بزرگنمایی، یکی دیگر از ابزار پرکاربرد که در زمینه مشاهده بهتر و دقیتر عوارض مورد استفاده قرار می گرد ابزاری جهت بزرگنمایی و مشاهده جزئیات می باشد .

Editابزار انتخاب ، شما به عنوان یک GIS کار با توابع و ابزارهایی برای ویرایش ، انتقال و یا انتخاب عوارض در هنگام ویرایش سر کار دارید برای اینکه بتوانید عوارض ، نقاط و هر توابعی را بعد از انتخاب بروی عوارض اعمال کنید با این ابزار این امکان را دارید که عارضه مورد نظر را انتخاب کنید.

Saveابزار ذخیره سازی، اغلب اوقات شما مشغول به کار هستید و باز هر اتفاقی در هنگام کار نرم افزار بسته می شود و یا اشکالی در فرایند پردازش ان انجام می گیرد.برای اینکه مشکلات از بین رفتن اطلاعات را مرتفع کنید شما نیاز دارید که هر بار کارهای خود را ذخیره کنید .

Add Dataابزار افزودن داده، بدون وجود داده های مکانی و توصیفی تجزیه و تحلیل GIS نیز مفهومی ندارد.این ابزار یکی از کاربردی ترین می باشد.البته با اجرا کردن پروژه های ذخیره شده نیز فرایند اضافه شدن داده های مکانی – توصیفی انجام می شود.

Select Featuresابزار جستجو و انتخاب عوارض ، ابزاری که این توانایی را به کاربر می دهد با استفاده از اطلاعات مکانی و به صورت دستی عارضه های مورد نظر را انتخاب کنید و یا بدون استفاده از انتخاب چشمی و دستی با استفاده از پرسش و جوهای توصیفی عوارض را انتخاب کنید .

Select Elementsابزار انتخاب عناصر، این ابزار درواقع کمک حال برای دست کاربر شما می باشدبا استفاده از این ابزار شما می توانید فعال بودن عناصر و ابزارهای دیگر را غیر فعال کنید و یا میان عناصر و ابزارها به راحتی حرکت کرده و انتخاب کنید

بعلاوه

Zoom Outابزار کوچکنمایی ، البته این ابزار نیز پرکاربرد است ولی زمانی که کاربر بزرگنمایی بیشتری انجام داده و نیاز دارد که به حالت قبلی در مشاهده جزئیات باز گردد ولی می توان این ابزار را نیز کاربردی دانست زیرا را اگر نبود بازگشت به حالت قبلتر در مشاهده کمی سختر می شد.

مترجم : آراز شاه

منبع :لینک 

 

درباره آراز شاه

آراز شاه ، یه نفر که کارشناسی کامپیوتر و ارشد GIS داره و عاشق برنامه نویسی و GIS و خیلی هم علاقه مند به مباحث جدید تو علم GIS چند سالی هم هست وبلاگ مینویسم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

کد امنیتی *

bigtheme
x

شاید بپسندید

sadsa

GIS و تجسم اطلاعات علوم جوی

GIS و تجسم اطلاعات علوم جوی علوم جوی و تجسم مکانی در طول ۱۰ سال ...

i-gis_1

ضرورت نیاز به نرم افزار GIS

ضرورت نیاز به نرم افزار GIS نرم افزار GIS برای ذخیره،بازیابی،مدیریت،نمایش و تجزیه و تحلیل ...

8-16-2016 2-31-53 PM

نحوه دانلود DEM 30 متری

سلام و عرض خسته نباشید خدمت علاقه مندان عزیز در این پست سعی دارم نحوه ...

8-16-2016 12-37-23 PM

نحوه استخراج Path & Row موقعیت تصاویر ماهواره ای

بیشتر علاقه مندان به سنجش از دور به خوبی می دانند که خوراک این علم ...

gis

۸ مهارت مهم و مورد نیاز در حرفه ی GIS

شما به دانشگاه رفته اید و در بسیاری از کلاس های آموزشی GIS شرکت کرده ...

موبایلتو شارژ کن